e-ticaret.

e-Ticaret danışmanlığı?

Bir e-ticaret sitesi yaptırmak istiyorsunuz ancak nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. İnternette yüzlerce farklı paket ve fiyat gördünüz, belki birbirinden çok farklı fiyat teklifleri aldınız ve kafanız iyice karıştı. İşte Netlam olarak, e-ticarete nereden başlamanız gerektiğini, aslında nelere ihtiyacınız olduğunu belirleyip size özel yol haritası çiziyoruz.

Neler yapıyoruz, nasıl ilerliyoruz?

Öncelikle firmanızın kapasitesine ve sizin ihtiyaçlarınıza göre nasıl ve nelerle başlayacağımızı belirliyoruz. Örneğin talepleriniz özel bir yazılımı gerektiriyor ise bunun bilgisini veriyoruz. Standart bir e-ticaret sitesi ihtiyacınızı karşılayacak ise piyasadaki paketlerden birine sizi yönlendirip kurulum ve düzenleme sorumluluğunu üstleniyoruz. Bu süreçten sonra tabiki tasarım desteği ve reklam desteği devreye giriyor. Çünkü e-ticarette ürün satmanın yolu iyi tasarım, iyi reklam ve iyi fotoğraflardan geçiyor. Bizimle ilerleyen tüm müşterilerimize bulunduğu maddi imkanlarını da göz önünde bulundurarak bütçesine göre en uygun yolu çiziyoruz.

E-Ticaret

Çalışma Süreci

İhtiyaç Analizi

Yapacağımız toplantıda nasıl bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu belirliyor, ihtiyacınızı biz karşılayabileceksek kendi ürünlerimizi sunuyor, biz karşılamayacaksak piyasadan alabileceğiniz hazır paketlere yönlendiriyoruz. Eğer özel talepleriniz varsa ve piyasadaki hazır paketler sizin ihtiyacınızı tam olarak karşılamıyor ise neler yapabileceğimizi belirliyor teklif halinde size sunuyoruz.

E-Ticaret Sitesi Kurulumu

Birinci maddede belirleyeceğimiz duruma göre web sitenizin tasarımını ve yazılımını geliştiriyoruz veya piyasadaki hazır paketlerden birini aldıysanız onun kurulumunu yapıyor ve tasarımlarını geliştiriyoruz.

Veri girişi ve Pazaryeri Entegrasyon

Piyasadan aldığınız e-ticaret paketinin kurulumunu ve tasarımını yaptıktan sonra ürün girişlerini yapıyor (veya eğitimini veriyoruz) ve pazaryeri entegrasyonlarını yapıp ürünlerinizi her yerde satışa açıyoruz. (Eğer e-ticaret ürün fotoğraf çekimi yaptırmadıysanız bu konuda da çalıştığımız firma veya şahıslara sizleri yönlendirebiliriz.)

Sosyal Medya Hesap Kurulumları

Ürünleriniz ve siteniz aktif ancak doğru kitleye erişebilmek için iyi ve efektif sosyal medya hesaplarınıza ihtiyacınız var. Bu aşamada sosyal medya hesaplarınızın tasarımlarını ve içeriklerini şekillendiriyoruz.

Reklam Yönetimi

Bu adıma kadar satış için gerekli olan her şeyi hazırladık. Artık Facebook, Instagram ve Google platformlarında reklamlarınızı yayınlayıp hedef kitlenize ulaşmanın vakti geldi. Bu noktada Reklam Yönetim sorumluluğunuzu alıp tüm platformlarda reklam tasarımlarınızı yapıp, bütçenize göre yönetimini üstleniyoruz.

E-Ticarette Süreklilik için Danışmanlık Hizmeti

Artık web siteniz hazır, e-ticaret için reklam kanallarınız açık, tüm pazaryerlerinde ürünleriniz satışta.. Bu aşamadan sonra bizim amacımız “eğer bizden memnunsanız” ve bizimle devam etmeyi düşünüyorsanız, E-Ticaret Destek ve Danışmanlık hizmetimiz ile işinizi büyütmek, sürekliliğini sağlayıp hedef kitlenizi genişletmek, satışlarınızı arttırmak ve bizimle çalıştığınız bu süreçte yazılım, tasarım ve reklam desteği sağlamaktır.